Mozilla Firefox OneNote Clipper

    OneNote Clipper daha önceden ne işe yaradığını sizlere anlatmıştım. Bu yazımda yine OneNote Clipper’dan bahsedeceğim. Lakin Mozilla Firefox üzerinde nasıl çalıştırabileceğimizden bahsedeceğim. Ama OneNote Clipper’ın ne işe yaradığından ufakta olsa bahsedelim. OneNote Clipper sayesinde internette dolaşırken hoşunuza giden bir web sayfasının tamamıyla görüntüsünü alabilir bir haberi veya bir makaleyi OneNote gönderebilir veya sadece bir web sayfasının belirli bir kısmını clipper sayesinde kırpabilirsiniz. Kırmış olduğunuz belge ve dokümanlara istediğiniz yerden anında ulaşabilirsiniz. Daha ayrıntılı bilgi için bu linki tıklayabilirsiniz.

Daha önce yazmış olduğumuz diğer tarayıcılar üzerinde OneNote Clipper nasıl etkinleştirdiğimizi görebilmek için aşağıda buşunan linkleri kullanabilirsiniz.

Mozilla Firefox OneNote Clipper-01

Şimdi Mozilla Firefox tarayıcımızı açalım. Ardından https://www.onenote.com/clipper linkine tıklayarak OneNote Clipper sayfasına ulaşalım. Sayfayı açtıktan sonra kırmızı ok ile gösterilmiş olunan üç çizgiye tıklayalım. Böylelikle tarayıcımızın ayarlarına ulaşmış olacağız.

Mozilla Firefox OneNote Clipper-02

Açılan menüden Özelleştir. Butonuna tıklayalım.

Mozilla Firefox OneNote Clipper-03

Karşımıza web tarayıcımız üzerinde ki sayfa açılacaktır. Bu sayfa içerisinde Araç çubuklarını göster ve gizle menüsüne tıklayalım.

Mozilla Firefox OneNote Clipper-04

Açılan menü içerisinden Yer imi araç çubuğunu göster seçeneğine dokunalım. Seçili olduğundan emin olmak için Araç çubuklarını göster veya gizle seçeneğine tekrar dokunabilirsiniz.

Mozilla Firefox OneNote Clipper-05

Yer imi araç çubuğunu göster seçeneğini seçtikten sonra web tarayıcımız üzerinde yeşil kare içerisinde belirtilen alan açılacaktır. Şimdi Özelleştirmeleri bitir menüsünü tıklayalım.

Mozilla Firefox OneNote Clipper-06

Tekrar OneNote Clipper sayfasına dönmüş olacağız. Şimdi kırmızı çizgiyle gösterilen OneNote’a Kırp butonunu tutalım ve yer imi araç çubuğumuza doğru sürükleyelim.

Mozilla Firefox OneNote Clipper-07

Yukarıda ki ekranda görüldüğü gibi OneNote Clipper menümüz yer imi araç çubuğu üzerine yerleşmiş durumdadır.

Mozilla Firefox OneNote Clipper-08

Bu kısa yola tıkladığımızda OneNote Clipper menüsü sağ üst bölümde açılacaktır. Bir Microsoft hesabı veya Office 365 hesabı ile oturum açalım.

Mozilla Firefox OneNote Clipper-09

Yukarıda ki ekranda görüldüğü gibi OneNote Clipper özelliği artık Mozilla Firefox tarayıcımız üzerinde etkinleştirmiş olduk.

Mozilla Firefox OneNote Clipper-10

Yukarıda ki ekranda OneNote Clipper hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Başka yazılarda görüşmek üzere…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir