OneNote Apple Watch Deneyimi

    Geçenlerde almış olduğum. 42 mm’lik Apple Watch marka saatim üzerinde yaşadığım OneNote deneyimimi sizlerle paylaşmak istediğim. Cihazın teknik özelliklerini öğrenmek için burada bulunan linki ziyaret edebilirsiniz. Öncelikle şunu belirtmek isterim. Cihaz gerçekten çok güzel ve kullanışlı. Ama OneNote kullanmayı düşünüyorsanız. Çokta umutlu olmamak lazım. L Nedenine gelince OneNote üzerinde sadece son notlarımızı görüntüleyebiliyoruz. Yani bir bilgisayarda veya tablette olduğu gibi istediğimiz not defterini veya istediğimiz bir bölümü açmak gibi bir şansımız yok. Dediğim gibi sadece OneNote üzerinde aldığımız son notları görüntüleyebiliyoruz. Bunun yanında resimler görünmüyor ve doğal olarak linkler aktif değil. Şimdi genel hatlarıyla OneNote Apple Watch cihazımızda kullanabilmek için neler yapacağımıza bir bakalım.

OneNote Apple Watch Deneyimi-01

Apple Watch görünüşü yukarıda ki resimde olduğu gibi uzay grisi 42 mm’lik bir kol saatidir.

OneNote Apple Watch Deneyimi-02

OneNote kullanabilmeniz için öncelikle telefon ve saatimizi eşleştirmemiz gerekecektir. Ayrıca OneNote uygulamamızın iPhone cihazımızda kurulu olması gerekir. Bu kriterleri sağladıktan sonra iPhone cihazımızda Watch uygulamasına girelim.

OneNote Apple Watch Deneyimi-03

Aşağı doğru indiğimizde OneNote göreceğiz. Üzerine dokunalım.

OneNote Apple Watch Deneyimi-04

Apple Watch cihazımızda OneNote kullanabilmek için Apple Watch Üzerinde Göster seçeneğinin aktif olması gerekmektedir.

OneNote Apple Watch Deneyimi-05

Uygulama Erişim dokunduğumuzda saatimizde görünen uygulamanın yerlerini istediğiniz gibi belirleyebilirsiniz. Uygulama yerleşimini yine Apple Watch cihazınız üzerinden de yapabilirsiniz.

OneNote Apple Watch Deneyimi-06

Şimdi uygulamalara girerek OneNote uygulamamızı açalım.

OneNote Apple Watch Deneyimi-07

Önceden belirttiğim gibi Apple Watch saatimiz üzerinde sadece son notlarımızı görüntüleyebiliyoruz. Şimdi her hangi bir nota dokunalım.

OneNote Apple Watch Deneyimi-08

Notumuzun içeriğini yukarıda ki ekranda olduğu gibi görüntüleyebiliriz. Önceden belirttiğim gibi resimleri görüntüleyemiyoruz. Yine linkler görünecektir ama aktif olmayacaktır.

Başka yazılarda görüşmek üzere…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir