OneNote Clipper Opera Web Browser Üzerinde çalışmıyor

    Bu yazı birazda aslında OneNote Clipper tecrübelerimden birini anlatmak isteyeceğim bir yazı ne bu tecrübem peki bir çok web tarayıcısı üzerinden OneNote Clipper test ettim. Lakin en son test ettiğim Web Browser olan Opera üzerinde OneNote Clipper özelliği çalışmadı. Aslında bu özellik ile web tarayıcınıza bir kısa yol oluşturarak bu kısa yol içerisine bir java kodu gömüyoruz. OneNote Clipper bu komutu çalıştırdığımızda çalışmaya başlıyor. Lakin Opera üzerinde bu kodu el ile gömmeme rağmen çalışmadı. Opera kullanıcıları için bu haber biraz üzücü lakin yapacak pekte bir şey yok belki ilerleyen zamanlarda sesimizi duyarlarda ona göre bir gelişme yaparlar. Diğer Web browserlar üzerinde OneNote Clipper kullanmak isterseniz aşağıda ki yazılara göre OneNote Clipper nasıl etkinleştirebileceğiniz görürsünüz.

Opera web browser açtığımızda ve https://www.onenote.com/clipper sayfasına girmek istediğimizde karşımıza çıkan uyarı sayfasını görebilirsiniz. Maalesef bu özellik opera üzerinde desteklenmiyor.

Mozilla Firefox tarayıcım üzerinden yer imi kısa yollarını çektim. Çünkü OneNote Clipper daha önceden mozilla üzerinde çalıştırmıştım. Şimdi Oprea üzerine eklediğimiz OneNote Clipper yer imini tılladığımda

Yukarıda bulunan uyarıyı aldık. Buda dediğim gibi Opera kullanıcıları için üzücü bir haber.

Başka yazılarda görüşmek üzere…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir