OneNote iPad Cihazınızda Bağlantılarla Çalışın

    OneNote’u hangi cihazda kullanırsanız kullanın işinizi kolaylaştıracak bir çok özelliği bulunmaktadır. Buna en iyi örnek bir iPad cihazı sahibiyseniz, OneNote özelliklerinden neredeyse dilediğiniz gibi faydalanabilirsiniz. Bu yazımızın konusu ise iPad cihazınızda bağlantılarla nasıl çalışıldığını göstereceğiz. Örneğin bir web sitesi buldunuz ve bu web sitesinin adresini unutmamak için OneNote uygulamanıza kaydetmek isteyebilirsiniz. Hadi ufak bir uygulama ile bu işlemi pekiştirelim.

OneNote iPad Cihazınızda Bağlantılarla Çalışın-01

Öncelikle iPad cihazımızda OneNote uygulamamızı açalım. Uygulamamız açıldıktan sonra Ekle sekmesine gelelim. Not alacağımız sayfa içerisinde notu almak istediğimiz boş bir alana dokunalım. Hemen üstte bulunan butonlar aktifleşecektir. Bu menüden Bağlantı butonuna dokunalım.

OneNote iPad Cihazınızda Bağlantılarla Çalışın-02

Bağlantı butonuna dokunduğumuzda yukarıda ki ufak pencere yani Köprü Ekle penceresi açılacaktır. Adres kısmına web sitesine ait olan url yani bağlantı adresini yazalım. Görüntüle bölümüne bağlantınızın hangi şekilde görüntüleneceğini yazın.

OneNote iPad Cihazınızda Bağlantılarla Çalışın-03

Sonuç yukarıda ki şekilde göründüğü gibi olacaktır. Şimdi bu bağlantıyı seçelim.

OneNote iPad Cihazınızda Bağlantılarla Çalışın-04

Bağlantımızı seçtikten sonra Köprü Ekle pencere sayfası tekrar açılacaktır. Bu pencerede isterseniz. Bağlantıyı açabilir veya kopyalayabilirsiniz. Son olarak düzenleme yapabilirsiniz. Ben Düzenle butonuna basıyorum.

OneNote iPad Cihazınızda Bağlantılarla Çalışın-05

Şimdi istersem bağlantı tekrar düzenleyebilirim. Yahut bu bağlantıyı kaldırabilirim.

Başka yazılarda görüşmek üzere…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir