OneNote Nedir ?

    Klasik bir Office kullanıcısı olarak son zamanlarda OneNote üzerinde çok not tutmaya başladım. Aklınıza ne geliyorsa bu sıralar gerçekten benim kurtarıcım diyebilirim. Her nerde olursam hangi cihazla olursam olayım tüm notlarıma OneNote ile çok kolay bir şekilde erişebiliyorum. Bu kadar övgüyle bahsettikten sonra birde tanımsa olarak OneNote nedir ? Bir bakalım. OneNote: her türlü notunuzu dijital ortamda tutmanızı sağlayan bu notlara istediğiniz her cihazdan ulaşmanızı sağlayan ve okul veya iş arkadaşlarınızla güvenle paylaşıp birlikte çalışmanızı sağlayan bir Microsoft uygulamasıdır. OneNote uygulamasını isterseniz local bilgisayarınızda bir hesaba bağlamadan kullanabileceğiniz gibi bir Microsoft hesabına bağlayarak tüm cihazlarınızdan tüm notlarınıza anında ulaşabilirsiniz.

OneNote Nedir ?-01

Yukarıda ki resme baktığımıza iPad cihazım, Masaüstü bilgisayarım yine Windows 8.1 yüklü tablet bilgisayarımda son olarak da iPhone cihazımda OneNote uygulamasının kurulu olduğunu ve bu cihazlar üzerinde aktif bir şekilde OneNote uygulamasını kullandığımı görebilirsiniz. Bu arada iş yerinde kullanmış olduğum Windows 10 yüklü cihazımı hiç saymadım. J Bu arada Microsoft OneNote uygulaması tamamıyla ücretsiz istediğiniz kadar cihazınıza kurabilirsiniz.

Microsoft OneNote uygulamasını kullanabilmeniz için tek ihtiyacınız olan bir Microsoft hesabı ve Microsoft OneNote uygulamasıdır. Bir Microsoft hesabınız yoksa burada ki linkten yeni bir Microsoft hesabı oluşturabilirsiniz. Ücretsiz bir Microsoft OneNote uygulaması edinmek için bu linkten faydalanabilirsiniz.

Bu arada illa bilgisayarınızda bir OneNote uygulamasının kurulu olmasına da gerek yok isterseniz bir web tarayışından tüm notlarınıza internetin olduğu her yerden ulaşabilirsiniz.

OneNote Nedir ?-01

Yukarıda ki şekilde kendi OneNote hesabıma bir web tarayıcısı sayesinde eriştim. Eriştiğim tüm notlarımı düzenleyebilir yeni notlar alabilir ve bu notları istediğim kişilerle paylaşabilirim. Ayrıca isterseniz bu notları bir pdf dokümanı olarak veya OneNote dokümanı olarak dışarıya aktarabilirsiniz.

Tek yapmanız gereken bir Microsoft hesabı edinerek oturum açmak eğer zaten bir Microsoft yani Outlook mail kullanıcıysanız. Sol köşede bulunan kutucuğa tıklayarak OnNote Online kutusuna tıklamak olacaktır. Bu arada bir yıldır OneNote kullanıyorum. Bir çok tecrübe edindim bu tecrübelerimi sizlerle büyük bir zevkle paylaşmak ve sizlerin de bu güzel uygulamanın nimetlerinden özellikle faydalanmanızı istiyorum. Sonuçta bir not uygulaması neler yapabilir ki dediğinizi duyar gibiyim. Microsoft OneNote yeteneklerini gördükçe bir an önce sizlerde kullanmak isteyeceksiniz.

OneNote3

Başka yazılarda görüşmek üzere…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir