Windows 10 OneNote App Sayfa Listesini Gizle

    Gün geçtikçe OneNote uygulaması yeni yetenekler kazanıyor. Bunun yanında kullanım kolaylıkları gibi yetenekler kazandırılıyor. Windows Store üzerinden edindiğimiz OneNote uygulamasına 14 Ekim 2015 tarihinde yeni bir güncelleme gelmişti. Gelen güncellemede göze çarpan özellik ise sayfa listelerini artık gizliyor olabilmemiz böylelikle daha çok alan kazanmış oluyoruz. Tabii birazda alışkanlık meselesi diyebiliriz. Bazılarımız belki bu özelliği hiç kullanmayacak ama Windows 10 üzerinde bulunan OneNote uygulamasını kullananlar yenilikleri takip etmek isteyeceği için bu yazıyı yazmak istedim.

Windows 10 OneNote App Sayfa Listesini Gizle-01

Windows 10 üzerinde bulunan OneNote uygulamamızı açtığımızda görünüm tabına geçtiğimizde bu özelliği göremeyebilirsiniz. Eski görünüm yukarıda ki ekranda olduğu gibi şimdi Windows Mağazayı açalım. Arama bölümünün hemen yanında bulunan profil resmimize tıklayalım. Açılan menüden indirmeler ve güncelleştirmelere tıklayalım. Bu bölümü açtığınızda gelen güncellemeleri görebilirsiniz. Tabii uygulama güncellemelerini otomatik yapmadıysanız. Eğer otomatik yaptıysanız güncelleme otomatik olarak yüklenmiş olacaktır. Eğer güncellemeleriniz otomatik değilse burada OneNote uygulamasını görebilir ve güncelleyebilirsiniz.

Windows 10 OneNote App Sayfa Listesini Gizle-02

Güncelleme işlemini yaptıktan sonra yine görünüm tabına geçtiğimizde artık Sayfa Listesini Gizle butonunu görebiliriz.

Windows 10 OneNote App Sayfa Listesini Gizle-03

Sayfa Listesini Gizle tıkladığımızda sol tarafta bulunan Sayfa Listesi kaybolacaktır. Böylelikle daha geniş bir alandan faydalanabiliriz.

Windows 10 OneNote App Sayfa Listesini Gizle-04

Güncelleme ile gelen diğer bir özellikse ; kırmızı kare içerisine aldığım hızlı renk seçeneklerini görebilirsiniz. Renk paletini kullanmadan renk değişimlerinizi hızlı bir şekilde yapabilirsiniz.

6


Bu yazıda ki güncelleme bilgisi; OneNote Sürüm 17.6228.10031.0 aittir.

Başka yazılarda görüşmek üzere…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir